Sparģeļi

Par mums

Ideja par Kalnienas Sparģeli pieder SIA Dalans, kuras  īpašnieki ir Stigs Åstroms no Gotlandes Zviedrijā un Dvaits Spuriņš no Latvijas.

Dvaits ar Stigu satikās, kad Dvaits sāka strādāt pie Stiga Gotlandē - montēt riepas, būvēt māju un palīdzēt citos saimniecības darbos.

Deviņdesmito gadu sākumā  Latvijā tika mēģināts uzsākt un īstenot dažāda veida biznesa idejas - metināt govju barojamos/ķeramos būrus, pārdot garšvielas un mobilos telefonus, taisīt logus. Galu galā tika izlemts palikt pie lietotu riepu tirdzniecības no Gotlandes. Pēc kāda laika lietotas riepas nomainīja jaunas, un tā nu jau vairak kā 20 gadus SIA Dalans Latvijā montē un pārdod riepas un riteņu diskus Rīgā, Krustpils ielā 60.

Dvaits bieži brauca pie Stiga uz Gotlandi, un, ja bija tur pavasarī, vienmēr dabūja nobaudīt svaigi vārītus Gotlandes sparģeļus.  Bija gan jāpaiet gandrīz 20 gadiem, lai rastos iespēja un vēlēšanās audzēt sparģeļus Latvijā. Tā 2014.gada rudenī  kopā ar Dvaita sievastēvu Juri, kuram pieder zeme Kalnienā, tika nolemts pamēģināt iestādīt apmēram vienu hektāru sparģeļu. Liels paldies jāsaka arī sparģeļu audzētajiem no Gotlandes, kuri ļoti labprāt dalījās un joprojām dalās ar savu pieredzi.

2015.gada pavasarī Kalnienā tika iestādīti pirmie 22 000 sparģeļu stādi . Pateicoties Jurim, Gotlandes kolēģu padomiem un pašu idejām, izskatās, ka viss ir izdarīts pareizi un labākajās sparģeļu audzēšanas tradīcijās. Tas vairo optimismu!

 

 

Mūsu vēlme un ideja

Būsim priecīgi, ja mums izdosies efektīvi izaudzēt, novākt un pārdot sparģeļus, kas patiešām ir svaigi, veselīgi un nesatur nekā tāda, ko negribētu ēst paši vai dot saviem bērniem.

Fermeris

"BIBLIOTĒKA №1 Restorāna" šefpavārs Māris Jansons novērtē!

Foto: Ilze Pētersone. Kalniena, maijs 2016

Fermeris